Доброго дня. Заповіт — це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті та згідно із статтею 1254 Цивільного кодексу України, заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт. Також він має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

Тому, попередній бабусин заповіт, який був зроблений нею 10 років назад, є дійсним, але втрачає чинність стосовно жилого будинку. Інше спадкове майно, яке буде належати бабусі на день її смерті, буде успадковане Вами.

Але хочу звернути Вашу увагу на те, що згідно із статтею 120 Земельного кодексу України, до особи, яка набула право власності на жилий будинок, розміщений на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку, на якій він розміщений, без зміни її цільового призначення.

Тобто, якщо у Вашому випадку земельна ділянка, на якій розміщений вищевказаний жилий будинок знаходиться у власності бабусі, то їй потрібно зробити новий заповіт, в якому вона заповідає житловий будинок і цю земельну ділянку сусідці. Оскільки земельна ділянка повинна перейти у власність тієї особи, яка буде власником жилого будинку.

Щоб записатись на прийом до нотаріуса, телефонуйте:

+38 (0372) 55-98-74
+38 (099) 957-47-51
+38 (097) 224-09-29

Або звертайтеся за адресою:
м. Чернівці, вул. З.Космодем’янської, 2 (біля «Рязані»)

Приєднуйтесь до нас на Facebook!